Лінгвістично-інформаційний напрям

Лінгвістично-інформаційний напрям у Рішельєвському ліцеї д ля тих, хто любить слово і хоче навчитися володіти мистецтвом слова у сучасному інформаційному суспільстві.

Учні цього профілю дізнаються, як переконливо викладати думки та впливати на співрозмовників, навчаться писати й аналізувати тексти, здобудуть базові знання у галузі інформаційних технологій.

Що вивчатимуть школярі?

На поглибленому рівні українську мову, англійську мову та інформатику. У них з являться такі предмети, як основи медіаграмотності, практична риторика, логіка, психолінгвістика, комп ютерна лінгвістика.

Розвиток основ медіаграмотності одна з головних компетенцій сучасної людини, фахівця будь-якої сфери. Нашим завданням є: 1) допомогти учням орієнтуватися в інформаційному потоці, знаходити ту інформацію, якій можна довіряти, правильно її обробляти та аналізувати, використовуючи різні інструменти та алгоритми; 2) навчити школярів писати контент для сайтів, пости для соцмереж та дати можливість спробувати свої сили у розробці власних проєктів і управлінні ними.

Вивчаючи практичну риторику, учні зможуть набути цінних інтелектуальних навичок: уміння аргументувати та ясно викладати свою точку зору, чітко формулювати гіпотезу і робити висновки, конструктивно висловлювати думки у бесіді і суперечці, технічно грамотно і майстерно говорити на широку аудиторію. Чи можливо це зробити без знання логіки – науки, що вивчає форми мислення (поняття, судження, умовиводи) та структури наукового знання (дедуктивні системи, схеми доведення тощо)?!

Важливими для сучасної людини є знання з психолінгвістики комплексної науки, яка дає відповідь на актуальні питання: Як пов язані мова і мислення? Як люди говорять і як сприймають чуже мовлення? Чому в одних виходить говорити експромтом і завойовувати довіру, а в інших – ні? Як працює наш мозок з інформацією? Як поліпшити концентрацію уваги та пам'ять? А хіба не це – шлях до уміння взаємодіяти з іншими?

Комп ютерна лінгвістика поєднує комп ютерні та лінгвістичні аспекти сучасних інформаційних технологій, використовує природну мову в системах автоматичної обробки інформації. Дисципліна спрямована на розв язання прикладних лінгвістичних завдань в царині штучного інтелекту, створення електронних мовних ресурсів (корпусів текстів, словників, лінгвістичних баз даних, зокрема, для систем машинного перекладу), автоматизованих систем інформаційного пошуку та їхнє лінгвістичне забезпечення.

Лінгвістично-інформаційний напрям – це можливість отримати актуальні знання, уміння і навички з класичної філології, психології, масових комунікацій, мовленнєвих та інформаційних технологій.