Роз'яснення для громадськості та ЗМІ

Протягом останніх двох днів з’явилася низка публікацій в ЗМІ та соцмережах щодо участі учнів ліцею в туристичній подорожі в тимчасову окуповану територію Автономної Республіки Крим (АР Крим).

На жаль, жоден журналіст або громадський діяч не звернувся до адміністрації ліцею із запитом щодо цієї інформації, хоча ліцей був, є і завжди буде відкритим до спілкування із будь-якими ЗМІ. Саме тому вважаємо за доцільне надати офіційну позицію ліцею та спростувати великий обсяг недостовірної інформації, яка поширюється в суспільстві.

Рішельєвський ліцей не організовував та не надавав згоду на поїздку учнів на територію тимчасово окупованої АР Крим. Жодних звернень щодо організації такої поїздки до адміністрації не надходило. Подорож, про яку йдеться, була організована в якості приватної ініціативи декількома батьками, які повезли туди своїх дітей. Маршрут подорожі батьками був узгоджений у міському туристичному клубі.

Важливо відмітити, що адміністрація не поділяє позицію батьків щодо такої поїздки. Це пов’язано як із питаннями безпеки перебування дітей на території тимчасово окупованої АР Крим, так і з можливістю використання цього факту пропагандою країни-агресора.

Зауважимо, що фотографування із символікою навчального закладу, а також публікації в соцмережі також ніяким чином не погоджені із ліцеєм. Адміністрація в спілкуванні із батьками висловила свій подив та обурення як щодо подорожі, так і щодо використання символіки учбового закладу під час приватної подорожі дітей.

Педагогічний колектив у цей складний для країни час створює атмосферу свободи творчості. Виховання справжніх громадян нашої країни, повноцінних та розвинених особистостей – пріоритет № 1 для всього колективу Рішельєвського ліцею.

Запрошуємо представників ЗМІ у випадку виникнення будь-яких питань щодо діяльності ліцею, ставити їх безпосередньо до адміністрації. Також, користуючись нагодою, запрошуємо в гості на свято останнього дзвоника, що відбудеться 30 травня в Українському театрі о 11:00 годині.

Дуже прикро з того приводу, що низка унікальних навчально-виховних заходів Рішельєвського ліцею, аналогів яким немає ніде в країні, такі як: єдина в Україні комплексна олімпіада «Рішельєвська регата», фестиваль наук «Інтелектуальний марафон», суботній лекторій для учнів 1-5 класів «Чомучка», інтелектуально-спортивна гра «Лабіринт», Літня природничо-математична школа, наукові експедиції та велосипедні походи, розвиток дистанційної освіти та театральні вистави не привертали жодної уваги ЗМІ, в той час, як спотворена інформація з соцмереж щодо псевдопоходу викликала такий гарячий інтерес. Інформуємо, що саме на травневі свята викладачі ліцею брали участь у великому освітньому форумі в смт. Станиці Луганській (донедавна безпосередня зона проведення АТО), куди були запрошені місцевими освітянами саме завдяки зацікавленості всієї педагогічної спільноти України унікальним досвідом ліцею в розбудові сучасної освіти в Україні.

Адміністрація ліцею