Наші на Всеукраїнському ТЮФ

Вітаємо команду “КОР” Рішельєвського ліцею, яка в складній боротьбі здобула диплом ІІ ступеню в Харкові на 23-му Всеукраїнському турнірі юних фізиків.

Фінальне змагання проходило в Великій фізичній аудиторії в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна. Почалося воно з демонстрації різноманітних фізичних явищ, які командам учасників треба було пояснити. Показували і відомий трансформатор Тесла – прилад, який створює високочастотні розряди напругою близько 1 мільйона вольт. Після цього на комп'ютерах нашої команди, що сиділа ближче інших до спалахуючого гучно тріскучими блискавками пристрою, стався апаратний збій. У результаті була практично повністю стерта з пам'яті презентація фінальної задачі. Проте, як і Паганіні, змушений грати на скрипці з однією вцілілою струною, наші не розгубилися. Вони доповіли рішення своєї задачі, використовуючи неушкоджені залишки презентації, дошку та крейду. Коли через декілька секунд після закінчення доповіді на екрані з'явився синій “екран смерті” Windows, зала взірвалася оплисками на адресу нашої команди.

Ось славні імена рішельєвців-учасників Всеукраїнського ТЮФ: Олександр Марунченко, Микола Кішмар, Михайло Рашковецький (капітан), Данило Селіханович, Роман Солецький. Керівники, що підготували хлопців: Тетяна Бритавська та Іван Кричун.