Випускники – ліцеїстам
Друзі, відбулася перша онлайн-лекція з серії «Випускники - ліцеїстам». За активної участі Фонду Рішельєвського ліцею ми влаштовуємо зустрічі наших успішних випускників з нинішніми учнями. Таким чином, підтримується чудова традиція спадкоємності поколінь і наставництва, коли старші товариші беруть шефство над молодшими.
Багато наших випускників роз'їхалися по всьому світу, вони затребувані в кращих наукових лабораторіях і навчальних закладах світу. Зустрітися з ними в Одесі навряд чи вдасться. Зате під рукою є інтернет, а отже, технології допоможуть здійснити віртуальну подорож в різні центри наукової думки.
Першим онлайн-лектором став Тамерлан Саїдов - випускник ліцею, доктор фізики Ейндховенського університету (Нідерланди ). Тамерлан працює в галузі медичної фізики, займається явищами переносу в біологічних тканинах, досліджує розвиток раку і розробляє методики раннього виявлення новоутворень за допомогою ультразвукових контрастів. Лектор виступив провідником в чаруючий світ фізики кристалів. А ще поділився своїми теплими спогадами про роки, проведені в ліцеї, і про наших вчителів, завдяки яким обрав шлях наукового пізнання. Лекція під назвою «Кристали і архітектура. Або історія про те, як комар може зрушити слона» викликала жвавий інтерес ліцеїстів, хлопці уважно слухали і задавали безліч питань.
Своїми враженнями від лекції поділився Іван Кірєєв ( 9 - Ф клас ) : « Приємно порадував сучасний формат лекції, добре продумана презентація і безліч цікавих фактів, про які я не знав. Тамерлан нам відкрив погляд на фізику кристалів з іншого, несподіваного боку, розповів, як один маленький кристалик може змінити все навколо, і що фізика кристалів лежить в основі дуже багатьох ужиткових речей, наприклад, будівництва та архітектури. Мені без перебільшення відкрився новий погляд на устрій світу!»
А Івану Тучкову з 7 - Ф сподобалася простота викладу матеріалу - лекція була зрозуміла і «просунутим» 11- класникам, і юним семіклашкам. «Інформація дуже цікава і практична, тепер я знаю, чому руйнуються старовинні архітектурні споруди, і чому багато сучасних споруд руйнуються практично відразу після зведення. Ще мені сподобалося , що лектор блискавично відповідав на всі питання, і відповіді ці були дуже цікавими і пізнавальними», - розповів Іван.
Наша зустріч, яка поєднала Одесу і Ейндховен, транслювалася в ютубі , так що всі бажаючі могли приєднатися до перегляду . А для тих, хто не зміг цього зробити, доступний запис лекції. Приємного перегляду!
P.S. Ми звертаємося до всіх випускників Рішельєвського ліцею: підтримайте славну традицію наставництва, і приєднуйтесь до когорти наших лекторів. Адже кожному з вас, незалежно від того, яку професію ви вибрали і де проживаєте, є чим поділитися з ліцеїстами. Кожен з вас - потенційний герой нашої наступної трансляції. Приєднуйтесь. Ми обіцяємо: блиск в очах ліцеїстів, маса питань, радість спілкування з розумними дітьми, слова подяки і теплі ностальгічні спогади не залишать вас байдужими!
Ольга Добриніна