Кому і навіщо потрібна фізика англійською?
Сьогодні володіти англійською для успішної кар'єри повинні не тільки гуманітарії, а й представники точних наук, в тому числі фізики. Будь-який роботодавець віддає перевагу претендентам зі знанням іноземної мови, адже такі люди, як правило, мають гнучкий розум і широкий кругозір. А як корисно і цікаво читати наукові статті в оригіналі, обговорювати їх з іноземними колегами, брати участь в міжнародних конференціях, стежити за відкриттями і світовими тенденціями в світі науки, розуміти технічну документацію, знайомитися з новітньою апаратурою іноземного виробництва і просто практикувати навички спілкування англійською в науковій тематиці!
Захопити ліцеїстів вивченням фізики англійською мовою взявся професор кафедри теоретичної фізики ОНУ ім. І.І.Мечникова Володимир Кулинский. На кафедрі Володимир Леонідович вже відточує свою англійську, проводячи семінари і лекції. Багато років професор проводить мовний тренінг з рішельевцями, що виступають на міжнародних конференціях. І ось тепер вирішив «заразити» ідеєю вивчення фізики англійською ширшу ліцейську аудиторію. Адже саме Рішельєвський ліцей незмінно забезпечує приплив талановитих хлопців на кафедри точних наук ОНУ ім. І.І.Мечникова, і у професора склалося чудове враження про рівень підготовки ліцеїстів, яких вже зараз запрошують продовжити освіту на кафедрах і в аспірантурі університету.
Першу пробну лекцію відвідали ліцеїсти 11 - М класу. Професор примітив кількох хлопців, що жваво відгукнулися на міркування лектора і стежили за кожним його словом. «КПД 10-20 % для першої одиночної лекції - це добре», - вважає вчений.
Що ж стосується теми лекції, вона була хоч і програмною, але не простою, а синтетичною - на стику декількох різних розділів фізики. «Мені більше подобається говорити про конкретні речі/задачі. Тема "Оптико-механічна аналогія", як мені здається, прекрасно підходить для 11-класників, оскільки вони геометричну оптику вже забули, а механіку ще ні. Крім того, там використовуються додатки диференціального обчислення - необхідна умова екстремуму функції, - це матеріал 11-го класу. Ну і взагалі я люблю синтетичні речі, коли начебто не пов'язані поняття або явища раптом виявляються частиною одного цілого. Це і є сутність Фізики. Оптико-механічна аналогія - прекрасна ілюстрація фундаментальних принципів: симетрії, принципу мінімальної дії і геометризації фізичних задач», - розповів професор.
Лектор зізнався, що більше любить працювати з малими групами і готовий читати свої лекції навіть двом-трьом ліцеїстам, за умови їх щирого непідробного інтересу до таких занять. Володимир Леонідович запрошує всіх бажаючих на свої незвичайні уроки і висловлює надію на те, що група для таких регулярних екзерсисів все-таки набереться, незважаючи на всю складність осягнення точної науки чужою мовою.
Фізика англійською - запорука професіоналізму для фахівця, який хоче досягти успіху в своїй галузі, а тим більше для того, хто хоче вирушати в закордонні відрядження і отримувати досвід міжнародного співробітництва!
Ольга Добриніна