Похід у Карпати

Від Рахова через гору Близниця до Лазещини повз гори Петрос і Говерла
16-25 липня 2008 року

Карпати відомі не лише своєю неповторною красою,...

Красота!!!

... а й рекордною по Україні кількістю опадів.

...и сырость...

У цьому поході учні 10-М класу Рішельєвського ліцею мали можливість пересвідчитися у справедливості як першого, так і другого твердження.

Погляньте на ці мужні обличчя (кожному рядку відповідає свій намет):


Сергій Ілліч Маліс


Максим Артюхов


Денис Рудик


Денис Маркін


Павло Андрійович Віктор


Влад Оксентюк


Кирило Олійников


Андрій Плотніков


Тетяна Романова


Гарік Алексєєв


Крістіан Балакан


Микола Божко


Микита Дорофєєв


Микита Буданцов


Андрій Мазеін


Денис Пашков

Протягом восьми днів ці хлопці (і Таня разом із ними) стійко переносили важкість рюкзаків, крутість підйомів і спусків, ранні підйоми, мокрі намети, спальники, одежу і взуття, їдкий дим багать і невигадливе харчування. Сергій Ілліч (керівник походу) і Павло Андрійович (штурман) як могли допомогали їм у цьому. Ось коротко про те, як це було.

День нулевой

День нульовий, 16 липня

Збираємося в ліцеї. Остаточне укладання рюкзаків. Піший перехід від ліцею до вокзалу. Посадка у поїзд Одеса — Львів. Прощання з батьками і друзями.

День первый

День перший, 17 липня

Прибуття до Львова. Екскурсія містом: Високий Замок, площа Ринок, Ратуша, музей-аптека. Обід у Мак-Дональдсі. Посадка на поїзд Львів — Рахів.

День второй

День другий, 18 липня

Нічна висадка у Рахові. Набираємо висоту, проходимо 3 км. Ночівля на околиці Рахова. Перехід до полонини Довжина (11 км). Обід на чорничній галявині. Туман. Губимо стежку, йдемо за GPS. На стоянку приходимо під дощем.

День третий

День третій, 19 липня

Вирушаємо в дорогу до підніжжю Близниці (8 км). Туман. Мрячний дощ. До 10 ранку туман розсіюється. Безкраї чорничні схили під сонцем. Після полудню знову короткочасний дощ. Розміщуємося на днювання. Заготівля дрів. Вечірні ігри біля багаття з Гаріком у головній ролі.

День четвертый

День четвертий, 20 липня

Днювання, присвячене сходженню на Близницю (6 км в один бік, висота 1881 м). На верхівці туман, холод, вітер. Ритуальна згущонка. Відігріваємося на сонячному схилі. Вечірні ігри біля багаття з Андрієм Мазеіним у головній ролі.

День пятый

День п'ятий, 21 липня

Спуск у долину Тиси з 1300 м до 500 м до села Кваси. Закупівля продовольства. Після 4 км по шосе підйом до висоти 900 м усдовж річища річки Кевеле. День народження Влада Оксентюка. Пройшли 17 км.

День шестой

День шостий, 22 липня

Двадцятикілометровий перехід до сідловини між Петросом і Говерлою. Набираємо висоту з 900 м до 1500 м. Безперервний дощ, що почався ще вдень. Гроза. Сильний вітер.

День седьмой

День сьомий, 23 липня

Днювання. Після довгого розведення багаття цілий день сушимо речі. Граємо в "Є контакт!" і ситуації. До вечора небо прояснюється. На завтра плануємо сходження на Говерлу.

День восьмой

День восьмий, 24 липня

Уночі гроза. Спуск крутим лісовим шляхом на Лазещину під дощем (12 км). Чим нижче, тим більше навколо води. Таємниці приготування бринзи. Дивовижний порятунок. Душ, сухий одяг, гаряча їжа. День народження Дениса Маркіна. Автобус на Одесу.

День последний

День останній, 25 липня

Уранці автобус приїжджає до Одеси, прямісінько під ліцей. Батьки обіймають своїх дітей.Залишається лише розкласти намети у ліцейському спортзалі для повної просушки. Недивлячись ні на які перешкоди, похід завершився вдало.
Усі учасники походу висловлюють щируку подяку Олександру Олександровичу та Тетяні Анатоліївні Буданцовим за безцінну і своєчасну допомогу в організації фінальної стадії походу в екстремальних погодних умовах.

ДОДАТОК

Мапи місцевості

Для зручності мапа поділена на три аркуші, кожен із яких ми надрукували на аркуші фотопаперу формату 15х20 см і заламінували.

№1 - Рахів-Близниця-Кваси

№2 - Кваси-Петрос-Лазещина

№3 - Петрос-Говерла

Дорожні точки (координати, висоти і час усіх привалів і стоянок) для навігаційної програми Ozi Explorer знаходяться тут.

Повноформатні (для друку) фотографії з фотолетопису можна завантажити тут.

Маршрут походу і місця стоянок

Маршрут докладно вимальований у файлі

Karpaty2008.kmz

Файл призначений для роботи з програмою Google Earth і дозволяє побачити супутникові фотокартки місцевості із докладною мапою, що прикріплена до них.

Примітка.

Хоча розміщені в системі Google Earth супутниковые фотографії району походу поки низької якості (за вийнятком Рахова, який, правда, знятий узимку), прив'язана до місцевості мапа виглядає рельєфно, і відразу стає видно, які підйоми та спуски довелося долати на маршруті. Особливо ефектно виглядає рельєф місцевості, якщо в меню Tools/Options/3D_View налаштувати параметр Elevation Exaggeration, щоб той дорівнював 3.