Велопохід уздовж річки Ворскла

(від Полтави до Кременчука)

12 — 17 серпня 2013 року

Річкою можна сплавлятися на байдарці. Це чудовий різновид туризму, тільки окрім берегів річки побачити майже нічого не вдастся. До того ж будь-яка гребля чи низький міст — серйозна перешкода, що дуже уповільнить рух. Пішки з рюкзаком за плечима можна побачити значно більше, оскільки пішохід може пройти практично усюди. Проте відстань, яку можна подолати за день, все ж доволі невелика. А ось на велосипеді можна проїхати майже всіма пішоходними стежками. Велосипедист не боїться великих населених пунктів, у яких турист-пішоход і турист-водник потрапляють у залежність від маршрутів громадського транспорту. Долаючи значно більші відстані, велотурист і побачити зможе набагато більше, і вибір місць для стоянки у нього незрівняно багатший. А п'янке відчуття швидкості на стрімких схилах!... Тому для подорожі уздовж річки Ворскла ми обрали саме велисипеди!

Пусть дорога вдаль бежит!

У велопоході взяло участь 6 чоловік: чотири ліцеїсти і двоє вчителів.

Учасники велопоходу

Сергей Ильич Малис
Сергій Маліс
керівник

Павел Андреевич Виктор
Павло Віктор
навігатор

Миша Малис
Мишко Маліс
10-М клас

Алеша Сербин
Олексій Сербін
10-М клас

Максим Чайковский
Максим Чайковський
10-М клас

Никита Шамрай
Микита Шамрай
10-М клас

   

Декілька слів про маршрут

Закидання на маршрут. Поїздом №488 Одеса — Волгоград, Астрахань. Відправлення з Одеси о 17:25, прибуття на станцію Полтава-Південна о 7:31, зупинка 20 хвилин.

1-й переїзд, 13 серпня. Протяжність 37 км. Знайомство з Полтавою, відвідування музею Полтавської битви і музею стратегічної авіації. Потім промайнули село Нижні Млини, в якому переїхали по греблі ГЕС на лівий берег Ворскли і зупинилися за 1,1 км нижче греблі.

2-й переїзд, 14 серпня. Протяжність 21 км. Від стоянки під Нижніми Млинами через селища Зенці, Безручки, Лукищина. Між Безручками і Лукищиною складна піщана ділянка дороги в сосновому лісі. Далі село Головач, станція Головачанська, потім уздовж залізничної дороги до станції Писарівська. Стоянка на лівому березі Ворскли за 3 км на південнний захід від станції Писарівська.

3-й переїзд, 15 серпня. Протяжність 33 км. Від стоянки через станцію Писарівська, села Писарівка, Мала Перещепина. Відвідування історичного пам'ятника Великий Кубрат. Далі села Пристанційне, Маньковка, піщана дорога довжиною 1 км через сосновий ліс до села Собківка (їхать неможливо), Балівка (за селом біля дороги цікава "Галявина казок"), повз міст на Кунцево (не перетинаємо), повз греблі Кунцевської ГЕС (з цього року — приватизована). Стоянка на лівому березі за 1 км нижче греблі Кунцевської ГЕС.

4-й переїзд, 16 серпня. Протяжність 41 км. Від стоянки через село Клюсівка, далі в Нових Санжарах відвідуємо санаторій МВС, переїжджаємо автомобільний міст на правий берег Ворскли. Далі віддалюємося від річки, проїжджаємо села Забрідки, Рубани, Жуки. Перед селом Білики в густому напівпокинутому парку відвідуємо джерело у вигляді лева. Автомобільний мостом у Біликах вертаємося на лівий берег Ворскли. Проїжджаємо села Кустолові Кущі та Чорбівка. У Чорбівці — 200-річний храм св. Духу. Зупиняємося на лівому березі за 2 км північніше села Комарівка.

5-й переїзд, 17 серпня. Протяжність 83 км. Через село Комарівка понтонним мостом переїжджаємо на правий берег у село Кунівка (стрімкий підйом!). Від Кунівки асфальтованою дорогою дотримуємося маршруту Кобеляки, Бережнівка, Бутенки, Андрійки, Підгорівка, Солониця, Кияшки. За Кияшками дорога перетинає річку Псел. Купаємося. Потім через села Потоки и Соснівка прибуваємо до Кременчука на залізничну станцію.

Повернення до Одеси. Із Кременчука поїздом №59 Харків — Одеса. Прибуття до Кременчука о 23:00, відправлення о 23:22. Прибуття до Одесси 18 серпня о 7:59.

Загальна протяжність маршруту — 215 км.


Всі подробиці маршруту, включаючи переходи, стоянки, фотографії найбільш видатні об'єкти, можна побачити тут, на супутникових знімках у системі Google Earth

Установити програму Google Earth можна ЗВІДСИ.

 



Читайте бортжурнал походу!

Дивіться фільм про похід! === >

Фотографії високої якості знаходяться ТУТ