Велопохід уздовж річок Сейм і Десна

(від Конотопу до Чернігова)

16 — 23 липня 2012 року

Українське Полісся — це дивовижний світ, де соснові та листяні ліси чергуються з полями і луками з соковитою травичкою, де річки течуть неквапом, звиваючись серед численних боліт та озер. Тут мало людей, але багато польових квіток та лелек. Тут лагідне сонце та незлостиві дощі. Все це нам довелося побачити, відчути, пережити за п'ять чудових днів, колесячи асфальтом доріг, піском загублених серед лісів путівців, травою лук та ланів.

Вперед, навстречу приключениям!

У велопоході взяло участь 7 чоловік: п'ятеро ліцеїстів і два вчителя.

Учасники велопоходу

Сергей Ильич Малис
Сергій Маліс
керівник

Павел Андреевич Виктор
Павло Віктор
навігатор

Миша Малис
Мишко Маліс
9-М клас

Миша Мельников
Мишко Мєльніков
9-М клас

Саша Пенко
Сашко Пєнко
9-М клас

Максим Чайковский
Максим Чайковський
9-М клас

Никита Шамрай
Микита Шамрай
9-М клас

Повноформатні знімки (для друку) можно завантажити ТУТ.

Декілька слів про маршрут

Закидання на маршрут. Поїздом №24 Одеса — Москва. Відправлення з Одеси о 15:13, прибуття до Конотопа о 3:37, зупинка 20 хвилин.

1-й переїзд, 17 липня. Протяжність 52 км. Від Конотопа через Лисогубівку, Озаричи, Мельню практично повністю по маршруту ЕЕРЛ-2011 до стоянки на Сеймі за 1 км вище автомобільного мосту у Батурині.

2-й переїзд, 18 липня. Протяжність 70 км. Відвідування палацу Розумовського й інших визначних місць Батурина, далі через Обмачів, спроба переїхати на правий берег Сейму до Свято-Миколївського Крупинського монастирю (моста вже немає), блукання болотами між селами Вербівка і Кербутівка, потім злива з градом у селі Головеньки, об'їзд розкислих доріг по асфальту через село Високе, Галайбино, Велике Устя. Стоянка на лівому березі Десни за 400 м нижче гирла Сейму.

3-й переїзд, 19 липня. Протяжність 58 км. Від Великого Устя через невеличкі, іноді напівзанедбані села Бутівка, Бондарівка, Гришівка, Ядути, Ховми, Сидорівка, Степанівка, Воловиця. Стоянка на Десні на С-З за 3 км від села Кладьківка.

4-й переїзд, 20 липня. Протяжність 24 км. Через села Кладьківка, Хибалівка, Салтикова Дівиця. Стоянка за 2 км по Десні нижче північної околиці с. Салтикова Дівиця. Полуднівка.

5-й переїзд, 21 липня. Протяжність 36 км. Через села Ковчин, Горбово, Виблі, Піски, Підгорне. Стоянка на лівому березі Десни за 400 м нижче місця виходу протоки з озера Пласке.

6-й переїзд, 22 липня. Протяжність 34 км. Кружляння болотами між с. Підгорне та Єньків у пошуках короткого шляху (не знайшли...), повернення в Підгорне, далі через Анисів виїзд на шосе Е-95, в'їзд до Чернігову, кружляння містом. До вечора приїхали на залізничний вокзал.

Повернення до Одеси. Із Чернігова поїздом №94 Мінськ — Одеса. У Чернігові о 21:38, відправленння на Одесу о 21:58. Прибуття до Одеси 23 липня о 10:50.

Загальна протяжність нашого маршруту — 274 км.

 

На последней стоянке

Перед виїздом треба добре підкрепитися!


Всі подробиці маршруту, включаючи переходи, стоянки, фотографії найбільш видатних об'єктів, можна побачити тут, на супутникових знімках у системі Google Earth.

Встановити програму Google Earth можна ТУТ.

Фотокартки високої якості знаходяться ТУТ